U posljednjem susretu 2. kola Prve lige FBiH snage su na Otoci danas odmjerili Olimpik i Igman. Domaći su slavili 3:1, iako je Igman prvi poveo.

Samo što je susret počeo Rodrigo matira Bandovića i donosi vodstvo gostima. Nije Olimpik poklekao, pa samo tri minuta kasnije bilo je 1:1. Kapiten Osmanović je siguran sa 11 metara.

Domaći su od tog momenta imali više loptu u svom posjedu, pokušali doći do vodstva, ali bez konkretnih prilika. Gosti su se dobro postavili i uspješno odoljevali.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme slavlje domaćih navijača. Rezervista Pavlović se pokazuje kao pravi džoker Dragana Radovića i dovodi tim sa Otoke u vodstvo.

U 60. minuti dobru priliku za domaće imao je Tatar, ali njegov pokušaj iz slobodnog udarca odlazi preko gola.

Nakon toga pokušao je i agilni Pavlović koji je dobio šansu umjesto Jusufića, međutim njegov udarac odlazi pored stative gostiju. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 73. minuti. Samo što je ušao u igru Mile Pehar vara golmana Kolaka za 3:1.

Do kraja bez većih uzbuđenja i Olimpik je slavio zasluženu pobjedu, te jasno pokazao da će biti jedan od glavnih kandidata za prvo mjesto.